Békásmegyer, "lábas" panelház, a falon mindenhol mustársárga mozaikcsempe, az egyik oszlopon tábla: "Az árkádok alatt parkírozni, labdázni és kerékpározni TILOS!". A kaputelefont kémlelve hirtelen beugrik egy régi telepi legenda, miszerint ha egyszerre két gombot tartunk benyomva, akkor a riasztott felek egymással is tudnak társalogni. Állítólag tényleg működik. Na de most csak egyet nyomott le Rolika - direkt előreszaladt; a babakocsisok számára 45 fokos dőlésszögű, "akadálymentesített" rámpán páros lábbal felugrott, csak hogy ő riaszthassa a "Békási Mamáék"-at.
-Tessék!
-Szia Mama, mi vagyunk!
-Nyitom, gyertek - tartsd addig lenyomva, Ricsikém!
Az előtérben Ricsi és Roli ismét gyorsan végigolvassa a kedvenc hülye nevű lakók névtábláit - amióta valami maszek beépíttette a földszint felét és utazási irodát nyitott, ide kerültek át a postaládák is. Ricsike már hívja is a liftet. A télies időjárás miatt nem annyira átható, de így is karakteres a szemétledobó egész lépcsőházban terjengő szaga. A durva festésű falon rengeteg, kulccsal vagy érmével karcolt üzenet: szívben "Kriszta + Vili", "Büdös fogszabájzos Reni", "Depeche Mode", "OI!" - benne kettőskereszttel.
-Ricskóka, hányszor mondjam már, hogy gyalog megyünk, nézze meg az ember, a Mamáék az elsőn laknak!
-De légyszi már, nálunk nincs lift! Naaa...
Rolika közben fürgen felrohan az elsőre, így az ajtóhoz is ő ér fel elsőként - Ricsi meg hirtelen eltűnt: könnyű kis testét nem érzékelte a lift, így felhívták a hetedikre, töksötétben. Most, hogy a szomszéd jólelkűen visszahozta az elsőre, megszeppenten szipog.
-Látod, Ricsike? Hát kellett neked liftezned, leesett volna a karikagyűrű az ujjadról, ha felsétálsz velünk, mi? Nézz a szemembe, ha hozzád beszélek! Na, eltörött a mécses. Nincs semmi baj, nyugodj meg. Látod, szerencséd volt, lehozott a Tatusek bácsi. Köszönjük szépen, Tatusek bácsi, jó egészséget, boldog karácsonyt. Üdvözöljük az Irma nénit is. Na menjünk be, a Mamáék már csak rád várnak.
Tipikus két és fél szobás lábaspanel-lakás: az előszobából balra nyílik a nappali göröngyös tejüveggel borított ajtaja, jobbra a gardrób, utána a fürdőszoba, majd a vécé. Szemben a konyha spejzzel, kis balkanyar után egyenesen tovább a félszoba középen, majd végül a hátsó nagyszoba. Az ajtók alján keskeny szellőzőnyílások, a konyhaajtó felett szintén - ezt nyomatékosítva a felirat: "A szellőzőnyílások eltakarása tilos és életveszélyes!". A falon kalocsai mintás tányéróra, hortobágyi gémeskutat ábrázoló gobelin. Nagyiék félig teli szájjal adják a kicsit zsíros puszikat.
-Gyerekek, vegyétek fel szépen a mamuszkákat, és indíts kezet mosni, úgy-úgy. Már elkészült a finom töltött dagadó, Ricsikém - ahogy szereted. Úgyhogy üljetek csak be szépen, merek a finom leveskéből is.
A konyha egy ötnégyzetméteres helyiség, szemben piros étkezőpulttal, a pult hátsó részén apró, műanyag rácsos szellőzőnyílásokkal. A konyhapulton túl, a bukóablakon át a lichthofra, illetve a szembeszomszéd két méterre levő konyhájába látunk - Roliék át is integetnek neki, ahogy felülnek a gólyalábú hokedlikre. Az asztalon gömb alakú alumínium szódásszifon, mellette házi, csatos műanyagkupakkal ellátott szörpösüvegek, zománcozott szürkészöld kenyértartó. Egyszerre csak három ember fér hozzá az ebédhez, így a vendégek több turnusban ülnek be a konyhába - nagyvonalúan előreengedve a fiatalságot.
Mama közben a leves mellé kenyeret vág: melléhez szorítja a veknit, majd körkörös mozdulatokkal szeli az ék formájú szeleteket, azokat a pengén átnyújtva a gyerekeknek.
-Tessék fiúk, a rágókat tessék szépen ráragasztani a tányér szélére, így ni! Egyetek melléje kenyeret is, mert elrontjátok a gyomrotokat! És ha készen vagytok, akkor türüljétek meg a kicsi szájatokat, itt van, adom a konyharuhát, úgy-úgy. Hogy ízlik, finom, ugye? Na, jól van. Meghiszem azt. Egyetek csak. Olyan jóízűen esztek, jó rátok nézni.
A rokonság már összegyűlt a nappaliban: a nagynénik, nagybácsik, unokatesók mind ott zsonganak. A nappali egyik oldalán óriási szekrénysor, a csipketerítőkkel díszített polcokon a kevés könyv szinte mindegyike Szilvási, Moldova vagy Berkes, de ott van még Horn Gyulától a vadiúj Cölöpök is. A vitrinben asztali óra, porcelándíszek, a Home Shopping csomagküldő szolgálattól a beígért Fiat Panda helyett kapott ajándék díszek, unokák fotói álló képkeretben (szintén ajándék). A radiátoron párologtatás céljából enyhén megzöldült vizestálak, az ablak előtt sárga, házgyári sötétítőfüggöny. A házinövény-gyűjtemény főleg filodendronokból és diffenbachiákból áll, a karcsú vázában pávatollak és buzogányok.
-Édesapám, ahhoz a fehér pöttyös virághoz nem nyúlunk, mert mérgező, rendicsek? Az asztalt meg félretoljuk, mert a Hugi néni is úgy halt meg, hogy beverte a fejét az asztal sarkába.
Az üveg dohányzóasztalt, rajta a műanyag gyümölcsökkel megrakott kiskosárral a gyerekek miatt a szoba sarkába tolják előrelátóan a nagyszülők, hasonlóan a Népszabadság feliratú újságtartóval. Szintén biztonságba helyezték a nádfonatú, búrás állólámpát és a gurulós lábakra állított Videoton-színestévét. A karácsonyfán a gyerekek által készített díszek mellett rengeteg üvegdísz található: a csúcs, a gömbök mind-mind élénk színekben csillognak, szaloncukorból csak az utálatos konzum jutott - így az unokák legalább nem dézsmálják meg a fát idő előtt.
A család felnőtt tagjai kedélyesen dohányoznak és kávéznak a durva huzatú, mustárbarna rökamién, néhányuknak ott fityeg szájában a fogpiszkáló - élénken vitatják meg az átkosban elhallgatott témákat.
-Most mesélték, hogy a hidakat nem is a németek, hanem az oroszok robbantották fel még 45-ben, beszarás. Csak a felségjelet mázolták át a gépeken. Szegény Sanyi bácsi is hányszor mesélte, hogy ő még futott az után a villamos után, ami alatt éppen felrobbantották a Margit hidat.
-Persze, hogy a ruszkik voltak. Nem is volt kérdés. Az Osztyapenkót is a szovjetek lőtték hátba.
-Még ilyet!
-Ki kér még kávét?
-Én, Anyu, főzöl egyet? Köszi. Szóval úgy szar ez a kormány, ahogy van. Én beszéltem pár belsős haverral, ők megmondták, hogy 94-ben nem fogják átadni a hatalmat.
-Ezeknél bárki jobb lett volna, én megmondtam. Tönkretettek ezek mindent.
-És Trianont visszaadják szerintetek?
-Minden jel arra mutat, hogy valami lesz, valami van a levegőben. Nézd meg az oroszokat, cseheket, jugókat, románokat - mindenhol forrongás, változás, ezek már leosztottak mindent a hátunk mögött.
-Na, a gyerekek mindjárt befejezik a kaját, legyen most az ajándékosztás?
-Legyen, de mi tényleg csak ilyen kis apróságokkal készültünk...
-Ne hülyéskedjetek már, persze, mi is. GYEREKEK! Gyertek szépen, megjött a Télapó meg a Jézuska! Na, szóval ezt neked hoztuk, Gyuszi, ez a tied, Jutka...
-Na most tényleg, nem megbeszéltük, hogy idén már csak a gyerekeknek veszünk? Ne csináljátok már.
-Hát jó, de ez tényleg semmiség, csak jelképes.
-Ó, Campari, Napoleon... hát a kedvenceink, nagyon eltaláltátok! Nagyon köszönjük. Na jó, Sanyival mi is készültünk, de ezek már tényleg csak szimbólumok!
-Hú, könyv, de izgi, vajon melyik lehet..?
-Nem kell finomkodni, tépd le róla nyugodtan!
-Á, A halhatalan Beatles, oltári!
-Nem volt meg még?
-Á, dehogy (dehogynem, kétszer is), óriási, köszönjük szépen! De tényleg nem kellett volna ilyen költségekbe verni magatokat! Boldog karácsonyt!
Az illusztrációkért (még bővítem őket a nap folyamán) ismét hadd tolmácsoljam tiszteletteljes köszönetemet Blassius barátunk felé. Hamarosan az Ő kiegészítéseivel folytatjuk a Panelünnepeket.
Alkohol Kapitány 2009.12.23. 08:52:45
A képért külön grat
GAbica 2009.12.23. 08:54:47
Mitya Ivanov 2009.12.23. 08:55:26
GAbica 2009.12.23. 09:20:56
doszy 2009.12.23. 09:30:14
Alternatíva a sárgásbarna színű, kör és/vagy rombusz mintákkal díszített üveg.
A rökamién és a foteleken ott figyelnek a mama horgolásai?
2009.12.23. 09:38:29
"Na most tényleg, nem megbeszéltük, hogy idén már csak a gyerekeknek veszünk? Ne csináljátok már."
"Hát jó, de ez tényleg semmiség, csak jelképes."
Ezek annyira életszagúak, hogy az már félelmetes... Az ilyen protokollok miatt már jó előre kifordult gyerekként az embernek a gyomra, ha a karácsonyi ajándékozási kötelezettség körüli hercehurcára gondolt. (23-án 18.30-kor a szülők: "-Jaj, a Mici néninek is kéne még gyorsan venni valami szart. Tusfürdő jó lesz? - Mit tudom én, a te nagynénéd, nem? Egyébként öt éve tusfürdőt kap, jó lesz az most is.") :-/
Szocio Pata (kikvogymukblog) 2009.12.23. 09:39:58
És ott van a címlapon!
szabiaki (törölt) 2009.12.23. 09:41:43
Modoroséknál minden évben elhangzik, hogy ennél rosszabb karácsonyunk sose legyen, közben minden évben szarabb.
Aztán téma még a "na az időjárás felelős meg erőltethette volna magát, legalább egy kis havat karácsonyra, mutatóba, a hangulat miatt"
"Szent este petárdázni? Milyen dolog már ez?"
Amúgy a képet aki csinálta, nem éppen erőssége a rajzolás, ami nem is lenne gond, ha nem publikálná.
zombizan · http://libertarius.blog.hu/ 2009.12.23. 09:42:32
De az "-És Trianont visszaadják szerintetek?" zseniális!
Annyi praktikus megjegyzés, hogy én még nem láttam olyan kis konyhás panellakást, ahol ne valamelyik szobát vagy az előszobát nevezték volna ki étkezőnek, legalább a családi ünnepek idején.
El Topo (Sgt. Elias) 2009.12.23. 09:45:43
Mitya Ivanov 2009.12.23. 10:01:46
darnmarquee 2009.12.23. 10:05:11
Ez annyira szép volt, és pontosan így csinálta az én nagymamám is, egészen meghatódtam.
El Topo (Sgt. Elias) 2009.12.23. 10:06:30
Ámbár '91-hez képest nekem a kettővel előző karácsony volt életem legizgalmasabbja.
GAbica 2009.12.23. 10:07:08
El Topo (Sgt. Elias) 2009.12.23. 10:11:16
Aki kitalálja, merre jártam 20 évvel ezelőtt, az nyer egy buksisimit.
Mitya Ivanov 2009.12.23. 10:12:07
org 2009.12.23. 10:13:52
GAbica 2009.12.23. 10:13:57
GAbica 2009.12.23. 10:17:28
SanGiovese 2009.12.23. 10:18:52
El Topo (Sgt. Elias) 2009.12.23. 10:19:27
Húsz éve Karácsonykor Marosvásárhely felé döcögtem gyök kettővel, egy kiérdemesült IFA-val. Szép volt.
Modor Tibi · http://modoros.blog.hu 2009.12.23. 10:23:15
@Mitya Ivanov: a lakótelepekre nem kevés vidéki születésű elvtársat költöztettek be pár évtizeddel ezelőtt. A lichthofról betoltam egy képet, lehet gyönyörködni. Nem vágod a Fiat Pandát? Nagyon fiatal lehetsz :P
@szabiaki: jó az a kép nagyon is - én kértem el őket felhasználásra. Mindkettőt.
@zombizan: persze, jó emberek ezek. Ez a lakás ergonómiailag pont így lett kialakítva - pontosabban MEGHAGYVA, erről árulkodnak a kinthagyott figyelmeztető táblICSKUk is.
@El Topo (Sgt. Elias): csak nem Erdélyben? :)) Nu mai trageti in popor!
Zorita 2009.12.23. 10:24:37
El Topo (Sgt. Elias) 2009.12.23. 10:28:42
Azám. Egy faszom keravillban dolgoztam, utolsó eladóként, és a haverom felhívott, hogy a Szív utcában áll a vöröskeresztnél, kéne még sofőr, megyek?
Mondtam a főnökömnek, hogy magánügyben távol, és mentem.
szabiaki (törölt) 2009.12.23. 10:35:29
Mitya Ivanov 2009.12.23. 10:36:58
a fiat pandát azért kérdeztem, mert 91 ben mi is kaptunk fiat panda kulcsot, de nem érkezett meg. Egy nagynéném évekig kérdezgette, hogy megérkezett-e már.
kicsibuta 2009.12.23. 10:41:39
A képek szerintem is eléggé izék: a testtartások nagyon jók, az arcok nagyon nem jók. :)
Modor Tibi · http://modoros.blog.hu 2009.12.23. 10:42:33
@szabiaki: jól van na, nekem tetszik. Ha van kedved akár utólagosan is illusztrálni bármelyik posztot, szívesen fogadom.
@Mitya Ivanov: igen, és a helyi sztorik szerint folyton záptojást dobáltak ki a szomszédok a konyhaablakon. Galamb - persze, simán. Ja, akkor elnéztem, Fiat Pandát vágjuk. Nem érkezett meg, de rendeltünk Whisper 2000-t :D
Styxx 2009.12.23. 10:50:09
Az pedig nem lichthof, hanem Kazimir Szeverinovics Malevics szovjet-orosz festő alkotása a kubista korszakából: A jövő fényei, olaj 220 x185 cm, a Sotheby'sban kikiáltási ára: négymillió-nyolcszázezer font. Állítólag nagy csata várható R. Avramovics és Gyeripaszkaja között.
T. Nyelvtannáci bloggazda:
"Rolika közben fürgén felrohan az elsőre, így az ajtóhoz is ő ér fel elsőként - Ricsi meg hirtelen eltűnt: könnyű kis testét nem érzékelte a lift, így felhívták a hetedikre..."
"-Látod, Rolika? Hát kellett neked liftezned..."
Pls javítani,
Üdv:
Styxx, aki antigramma-nazy, ám szenvedélyes bakivadász-buzi:-)
HRita · http://gorbe-sminktukor.blog.hu 2009.12.23. 10:54:31
Az itt _vázolt_ nagymama is szimpatikus, mint El Topo összes nagyanyja meg a sajátom is :D
Modor Tibi · http://modoros.blog.hu 2009.12.23. 10:55:51
Balance Of Power 2009.12.23. 11:09:32
IzomTibi · http://tibor.blog.hu 2009.12.23. 11:10:12
Zorita 2009.12.23. 11:10:33
PiBá 2009.12.23. 11:10:51
afromagyar · http://afromagyar.blog.hu/ 2009.12.23. 11:20:04
Nem tudom, nalunk nem volt szokas a nagy csaladi osszejaras. Mi, gyerekek mentunk, de a szulok nem igazan.
Egyik legemlekezetesebb gyerekkori karacsonyom, mikor apam 24-en reggel atom reszegen hazatamolygott egy disznotorbol, es a fotelbe ulve az "En orzom a szilaj menes" kezdetu notat kezdte enekelni...
afromagyar · http://afromagyar.blog.hu/ 2009.12.23. 11:21:01
Chazz Reinhold 2009.12.23. 11:21:54
és az első illusztráció is telitalálat
Patrick Bateman 2009.12.23. 11:30:54
Styxx 2009.12.23. 11:31:52
Áááá, én meg azt hittem, hogy tömegszórakoztató blogot tolsz, erre kiderül, hogy a teljes élvezeti érték átéléséhez minimum két humán-, három reál Phd, meg egy Moszad mester elemző képző elvégzése is kell:-)
@afromagyar:
bcs, magaslabda és remélem, hogy nem tartassz rasszista bunkónak, de a nicked, meg az avatárod alapján az atomrészegen disznótorból hazatántorgó öregedet úy képzelem el, mint egy kétméter-húsz centis, százötven kilós Shakil O'Nealt:-)
pause 2009.12.23. 11:34:05
de jellemzo,igen jellemzo,igaz nekem 16. keres nagyim van,de kb ugyanez a felallas ott is
migueldiez 2009.12.23. 11:42:18
Néha felállt a hátamon a ször, ahogy elképzeltem a helyet - néha meg tényleg majdnem én is meghatódtam - egy igazi hangulati hullámvasút! :)
afromagyar · http://afromagyar.blog.hu/ 2009.12.23. 11:44:42
De a ferjem majdnem ilyen ;).
Mitya Ivanov 2009.12.23. 11:47:05
Illetve: nagymama mondja: gyorsan-gyorsan kezetmosni, raktam ki nektek TÜRÜKÖDDZŐT, a sárga a pannikájé, a kék a Jocójjé.
Balance Of Power 2009.12.23. 12:03:49
De ha mindenki utalja az egeszet es csak azert jonnek ossze, mert Karacsonykor ugy illik, akkor semmi ertelme az egesznek.
A szuleim par eve fogtak magukat es leleptek 24-en Hevizre wellness-ezni. Akkor epp nem volt kedvuk a csaladdal baszakodni. Ami az adott pillanatban nem megy, azt nem feltetlenul kell eroltetni.
Maestro 2009.12.23. 12:04:43
posztötlet: az egyetemisták családi karácsonya. és ez nem modoros, hanem kibírhatatlan:)
Balance Of Power 2009.12.23. 12:08:20
lr 2009.12.23. 12:17:28
(A kép tetszik.)
_Bulldog Karajcsont mindnyájatoknak!_
Zorita 2009.12.23. 12:24:03
gyerekként meg persze, hogy még a saját nagyanyámat is kinevettem "mama, de az nem fotőj, hanem fotel! hihihi", aztán később meg már hiányzott is, sőt kiakadtam azon, hogy a vidéki haverok / barátok miért nyomják el tudatosan a tájszólásukat, amint Pestre kerülnek tanulni, dolgozni stb...
surranómacska 2009.12.23. 12:59:28
Amúgy panelben tényleg a nappaliban nyomatják a nagyobb összejöveteleknél a kajálást. Asztalok összetolása, a lakás összes székének összegyűjtése - valakinek mindig az alacsony kisszék jut. :) Ja, és ha lehet, akkor az asztal egyik oldala a kanapé felé néz, oda is tudnak ülni, sorban, szépen.
Ezek a posztok a kedvenceim!
Ormótlan · http://bogaras.blog.hu 2009.12.23. 13:26:31
2. Blassius szerintem TUD rajzolni.
"Hugi néni is úgy halt meg, hogy beverte a fejét az asztal sarkába." - erről jut eszembe, a kenyérszelős résznél nálunk az ment, hogy nagyanyám rákiabált nagyapámra (ő szelt), hogy "Rossz nézni, fiam, hogy micsinász, a Pista is így vágta el ëgyszër a mellyit a nagykéssel, ahogy të fogod azt a kënyeret!!"
manson karcsi · goo.gl/FVvVX 2009.12.23. 13:40:34
manson karcsi · goo.gl/FVvVX 2009.12.23. 13:43:55
haruka 2009.12.23. 14:02:33
Azért hiányoznak ezek a névnapozások, szülinapozások, karácsonyok. :)
Gumineaux 2009.12.23. 15:05:09
Ha gázkészüléket - pl gázbojler - működtetsz zárt térben, akkor az esetleg keletkező szén-monoxid nem tud távozni és megfullad mindenki. Ezért kell alulra/felülre szellőzőnyílást tenni amit nem szabad eltakarni.
Nyilván a WC-nél más miatt kellett a szellőzés.
Hal Stanton 2009.12.23. 16:21:37
Motorpenis 2009.12.23. 18:01:18
Apropó:nagyon vártam egy modoros bejegyzést az osztály által elővezetett karácsonyi műsorokról és az iskolai ajándékozásokról. Jó volna, ha egy tehetség ezt is megírná!
Krisztinca · http://krisztinca.blog.hu/ 2009.12.23. 18:05:09
medvedr 2009.12.23. 18:25:55
nyílméregbéka 2009.12.23. 19:59:00
Békásmegyer, gyerekkoromban. Nagyszülők Angyalföldön, illetve Budán laktak, lakótelepen MI laktunk, de a családi karácsony mint esemény leírása teljesen passzol.
Mindenhol ugyanígy volt? Klónok vagyunk? :-O
bekbórd! 2009.12.23. 21:17:24
CernaGeza 2009.12.23. 22:19:43
paneles vagyok én is (bár nem ott lakom ahol a békási mama) ...de az ajtók alján még a mai napig ott műanyag szellőzőrács!
A klozet ajtajából kivágtam pár éve, hogy a macska tudjon vécére menni (hoppá!) , illetve a konyhaajtót egy az egyben feldaraboltam tüzelőnek, de a többi ajtón még megvan.
- Különben vidéki rokonakkal rendelkezvén valóban a lift egy adu-ász, de a rokonság megérkezte után fél órával beáll a kínos csend..
- "...és fiam, hát mit csináltok ti itt egész nap?"
.." én belehalnék ha nem mehetnék ki a kertbe" Stb.
Szabványos menet, hogy mama megérkezte után előkerül a 40-50 kg. zöldség, (tök, lecsópaprika) - ami pont kiváltja a legutóbbi alkalom óta megrohadt kupacot.
esclavo 2009.12.23. 22:33:08
Lenry 2009.12.24. 00:47:57
leszámítva, hogy nincs spájzunk, tök ugyanilyen a mi lakásunk is
Nyelvész Józsi · http://szleng.blog.hu/ 2009.12.24. 09:02:45
afromagyar · http://afromagyar.blog.hu/ 2009.12.24. 09:07:43
(Remelem, eleg modorosra sikerult. ;))
IndaMuncher 2009.12.24. 10:37:37
90es.blog.hu/2009/12/17/sulis_karacsony
Rebegő ajkak 2009.12.24. 11:00:38
:)
Tényleg megható...jó kis retró karácsony. Mindenkinek BUÉK.
Mitya Ivanov 2009.12.24. 11:05:01
Meg persze volt olyan is, hogy "semmit nem szabad a tányéron hagyni" és "ételt soha nem dobunk ki". Ehhez ma is igyekszem tartani magam. De ez már nem panelkarácsony modorosság.
szliper 2009.12.24. 11:27:11
manson karcsi · goo.gl/FVvVX 2009.12.24. 13:57:32
@Krisztinca: a piramiségőt nem értem, mindenki izraelita vallású, hogy hanuka-műgyertyát tesz az ablakba?
rózsa2 (törölt) 2009.12.24. 14:27:57
rózsa2 (törölt) 2009.12.24. 14:31:38
Újpesten meg Újpalotán is van lichthófos konyha.
A Füredi úti lakótelepen meg ablaktalan konyhás lakás is.
Képzeld el, abban rántott húst sütni...
bekbórd! 2009.12.24. 16:40:16
666E 2009.12.24. 17:17:43
Krisztinca · http://krisztinca.blog.hu/ 2009.12.24. 17:26:47
rózsa2 (törölt) 2009.12.24. 20:24:40
Képzeld el, hogy ha a kisszoba felé szellőztetnek, az aki az állandó ételszagban nő fel, vajon jóétvágyú ember lesz, vagy ellenkezőleg, megundorodik?
ufó - tardai arc, modoroschan küldi a szlenget 2009.12.24. 21:38:57
legyen szép a karácsony mindenkinek :)
manson karcsi · goo.gl/FVvVX 2009.12.25. 17:36:13
FikuszKukisz 2009.12.25. 21:34:00
Ez a keresztet vágós szar meg mindig feldühít, ugyanúgy az is, hogy mindig kaparjuk ki az utolsó cseppet is dobozból, pedig az a fél kiskanál cucc egyáltalán nem éri meg az erőfeszítést. Oké, hogy nem VOLT kaja, rendben, de kérem, hagyjunk már fel vele, olyan... sivár.
Én rettegek a panelektől, remélem soha nem kell laknom ilyen emberketrecben.
666E 2009.12.25. 22:02:22
Fura amúgy, mert nekem pl tökre tetszett a paneli élet. Most családi házban lakom, de az első 20 évemet ilyen környezetben éltem le és számomra pont jó volt. Még most is szívesen laknék panelben. Oda valahogy jó hazamenni. Komolyan mondom, hiányzik amikor megyek fel a lépcsőn. A tipikus lépcsőház-szag. A fém korlát és a félemeleteknél lévő vékony ablakok, elszáradt szobanövények amiket senki sem locsol. Tűzlétra. A kilátás az erkélyről. A hangok a játszótérről. Szembeni ablakok látványa, itt-ott ki van teregetve. Maga a környék, a falfirkák, a betonból itt-ott kikandikáló fűcsomók, a közeli ABC, meg a kis éjjelnappali, a grund, meg az általános iskola.. A házak előtt autót mosó szomszéd, meg ahogy kis patakokban folyik le a víz az út enyhe lejtőjén. Az itt-ott lévő kis füves részek és a bennük lévő évtizedes kitaposott ösvények. Valahogy baromira otthonos az egész.
Ezerszer jobb mint a belváros.
Winston Smith 2009.12.26. 09:31:50
Bár az kétségtelen tény, hogy a lakótelepek nagy többségénél még ügyeltek arra, hogy sok zöldterület legyen a házak között. A belvároshoz (vagy akár a luxusként árult Marina-parthoz) képest ez kétségtelenül óriási előny. Ezerszer inkább költöznék panelba, mint a kutyaszaros belvárosba (leszámítva az egyetemista éveket, amikor csak az számított, hogy minél több kocsma legyen a közelben, és ebben a belváros kétségkívül verhetetlen).
Mitya Ivanov 2009.12.26. 11:10:12
"Ez a keresztet vágós szar meg mindig feldühít"
elmeséled, hogy miért dühít fel?
afromagyar · http://afromagyar.blog.hu/ 2009.12.26. 11:16:05
Belvaros, kulvaros, panel, kisvaros, nagyvaros, mind hianyzik valahol, de mindenhonnan menekultem. Valszeg azert, mert van bennem egy olyan vagy, hogy szeretnek sokfele kornyezetben elni, sok dolgot kiprobalni.
Horváth Oszkár · http://oszkarsag.blog.hu 2009.12.26. 19:01:48
A Napoleonon befostam, az mekkora egy rohadék modoros ajándék. Szerintem egész Magyarországon HÁROM ÜVEG NAPOLEON van összesen és azt ajándékozzuk körbe 25 éve, hogy baszná meg, aki először kitalálta, hogy a. a márkázatlan napoleon konyak jó b. hogy egyáltalán iszik valaki konyakot.
MortálWombat 2009.12.27. 01:28:47
Bk!
Prophet 2009.12.27. 23:38:43
mezítlábasfellebbezés 2009.12.28. 10:12:57
bekbórd! 2009.12.28. 16:05:49
Meg a kárpitozott puffok is nagyon mentek. A gyerekeket mindig arra ültették, a fotel a felnőtteké.
Der Beste 2009.12.28. 20:55:26
Der Beste 2009.12.28. 20:56:41
Nyelvész Józsi · http://szleng.blog.hu/ 2009.12.29. 09:17:07
manson karcsi · goo.gl/FVvVX 2009.12.29. 09:35:35
stf! 2011.11.21. 15:06:32
Celtic 2013.11.02. 17:16:21
Ez az A verzio, de ott a B is, amikor a konyveknek abszolute semmi kozuk egymashoz, nem egy iro, nem egy sorozat, nem egy kiadas, sot az is lehet, hogy xy trilogianak csak a masodik kotete van ott. Ilyenkor egyetlen osszefugges van koztuk : a '60-as evekben ott jart konyvugynok, aki rabeszelte a nagyszuloket erre a szep "sorozatra", nagyon jo kis konyvek vannak benne (nagyresze persze a konyvkiadok raktaraiban hever evek ota) es valahoyg el kell sozni...
Egyebkent a fele kb. tenyleg ertekes volt, nekunk volt benne 1-2 Verne, Cooper otreszes indiankonyveibol ketto resz, Tolkien: Babo meg Prus: Farao, amiket anno olvastam belole.
Modor Tibi · http://modoros.blog.hu 2025.02.22. 10:02:44
-Ezeknél bárki jobb lett volna, én megmondtam. Tönkretettek ezek mindent.